مایکروسافت همزمان با عرضه ویندوز ویستا ، آفیس ۲۰۰۷ خود را عرضه کرد. در این بسته نرم افزار ، Microsoft Word ۲۰۰۷ نیز با تغییرات فراوان و قابلیتهای جدید نیز منتشر شد. همچنین بسیاری از کاربران ویندوز XP نیز Word ۲۰۰۷ را بر روی سیستم های خود نصب کرده اند. طبعأ با عرضه هر نرم افزار جدید ، ترفندهای جدیدی نیز به آن افزوده میشود. در این ترفند قصد داریم به معرفی یک ترفند جدید و در عین حال جالب و بامزه که به شکل مخفی در نرم افزار Microsoft Word ۲۰۰۷ گنجانده شده است بپردازیم. لازم به ذکر است این ترفند برای اولین بار توسط وب سایت ترفندستان در میان سایت های پارسی و همچنین جزء معدود سایتهای اینترنتی است که این ترفند را بازگو میکند!
بدین منظور:
نرم افزار Microsoft Word ۲۰۰۷ را اجرا نمایید.
اکنون در یک صفحه خالی عبارت زیر را وارد نمایید و سپس Enter بزنید:
(lorem)=(دقت نموده که مساوی را تایپ کنید و این متن را نیز کپی نکنید و تنها در محیط Word تایپ نمایید)
خواهید دید که پس از زدن Enter جملات عجیب و غریبی بر روی صفحه ظاهر میشود!
این کار که در نسخه های قبلی Word به طریقی دیگر امکان پذیر بود ، در حدود دو سال پیش در ترفندستان به آدرس http://www.tarfandestan.com/article-۹۴--۰-۰.html برای نسخه های قبلی مطرح شده بود و اینک در نسخه ۲۰۰۷ برنامه Word این کار به وسیله کد فوق امکان پذیر است.
دقت نمایید که تعداد سطور و پاراگراف های نمایش داده شده نیز به شکل دستی توسط خود شما قابل تنظیم است به فرمول زیر:
(تعداد سطر ها , تعداد پاراگراف ها)lorem=
به عنوان مثال برای ۶ پاراگراف و ۲۰ سطر خواهیم داشت:
(۶,۲۰)lorem=
با این کار جالب میتوانید دوستان خود را تقریبأ شگفت زده کنید!
در خصوص متنی که تقریبأ غیرقابل تشخیص است نیز باید گفت این عبارت ها که Lorem Ipsum نام دارد خود تاریخچه پیچیده ای دارد. تنها ذکر این نکته ضروری است که Lorem Ipsum متونی است که معمولأ به هنگام ساخت صفحات سایت ها و سایر پروژه ها به شکل پیش فرض و به عنوان مثالی از متن قرار میگیرد. اطلاعات کامل پیرامون Lorem Ipsum در ویکی پدیا موجود است:
● یک ترفند بامزه در نرم افزار Microsoft Word
حتی در درون نرم افزارهای بزرگ و معروفی مانند Office هم ممکن است نکات مخفی آمیخته به طنزی وجود داشته باشد که بسیاری از افراد از آن بی خبرند. در این جا میخواهیم به شما ترفندی را معرفی کنیم که با استفاده از آن یکی از آن شوخی های مخفی موجود در برنامه Microsoft Word را نمایان سازید.
برای این کار:
ابتدا برنامه word را اجرا کنید.
پس از بازشدن یک صفحه سفید در هر جایی از صفحه که خواستید این عبارت را عینا تایپ کنید: (rand(۲۰۰,۹۹= (دقت کنید مساوی را تایپ کنید و این متن را کپی نکنید و تنها در محیط Word تایپ کنید)
همین اینک شاهد یک اتفاق جالب خواهید بود!!! ( ترجمه اش میشه &#۰۳۹;روباه قهوه ای سریع روی سگ تنبل پرید&#۰۳۹;)